ميزبان بلاگ

چه كار هايي بايد قبل از ارتودنسي انجام دهيم؟

طول دوره ي درمان ارتودنسي متحرك

در حالت كلي طول دوره ي درمان به وسيله ي ارتودنسي متحرك از ارتودنسي ثابت كوتاه تر است به طور معمول ۶ ماه زمان براي نتيجه گيري از ارتودنسي متحرك نياز است اما زمان دقيق آن با توجه به پيچيدگي درمان توسط متخصص ارتودنسي تعيين مي شود.در بعضي موارد ارتودنسي متحرك در ادامه ي ارتودنسي ثابت استفاده مي شود.مدت زماني كه براي درمان شما نياز است در اولين ملاقات برايتان تخمين زده مي شود.

پس از اينكه دوره ي درماني شما به وسيله ي ارتودنسي ثابت به اتمام رسيد و دكتر ارتودنسي در تهران براكت ها را از روي دندان هاي شما برداشت. براي اينكه دندان هايتان در محل جديدشان ثابت بمانند نياز به ارتودنسي متحرك مي باشد.در ابتدا ممكن است نياز باشد كه از ارتودنسي متحرك به صورت تمام وقت استفاده كنيد اما همان طور كه تثبيت دندان هايتان در محل جديدشان بيشتر مي شوند ، مدت زمان استفاده ي شما از نگهدارنده هاي متحرك كاهش مي يابد.

تجربه درمان به وسيله ي ارتودنسي متحرك چگونه است ؟

در ابتداي كار ، پس از اينكه تنظيمات اوليه انجام مي شود و نگهدارنده ها در محل خود قرار مي گيرد ممكن است كمي احساس ناراحتي داشته باشيد .اين مقدار ناراحتي در ابتداي درمان طبيعي است و پس از مدت كوتاهي از بين مي رود.استفاده از مسكن هاي خفيف مي تواند در كاهش ناراحتي اثر بخش باشد.

شدت ناهنجاري و مدت زمان صرف وقت و نياز به كشيدن دندان و يا نياز به جراحي فك و تغيير موقعيت استخوان ها از عوامل تاثير گذار به روي تعرفه ارتودنسي مي باشد .

از عوامل ديگري كه تعيين كننده هزينه ارتودنسي است مكان و رتبه علمي  درمان كننده شما مي باشد .

بسياري از دندانپزشك ها در مطب خود ارتودنسي را با هزينه پايين تري انجام  مي دهند در حالي كه ارتودنسي بايد توسط متخصص ارتودنسي كه ۳ الي ۴ سال بيشتر از يك دندانپزشك ادامه تحصيل داده و داراي بورد تخصصي است صورت بگيرد .

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۴:۴۶ توسط:netware موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :