ميزبان بلاگ

چند روش جراحي بيني وجود دارد؟

جراحي بيني چيست؟

جراحي بيني يك نوع عمل جراحي براي تغيير شكل بيني مي باشد

در خلال عمل بيني ، جراح يك برش ايجاد مي كند تا به استخوان و غضروف بيني دسترسي پيدا كند .برش معمولا در داخل بيني زده مي شود بنابراين بعد از عمل جاي برش غير قابل مشاهده است. بر حسب نياز ممكن است پيوند غضروف يا استخوان (هم مي تواند از قسمت هايي از خود بدن بيمار باشد و هم مي تواند پر كننده هاي تركيبي مصنوعي باشد) نيز انجام شود.پس از اينكه جراح استخوان و غضروف بيني را اصلاح كرد ، پوست و بافت بيني بر روي ساختار جديد مي نشيند. البته تاثير نوع پوست بيني بر عمل جراحي  و نحوه ي جذب شدن پوست را نيز نبايد ناديده گرفت.در نهايت يك آتل در بيرون بيني گذاشته مي شود تا شكل جديد بيني را تا زمان بهبود پشتيباني كند.

جراحي بيني استخواني – غضروفي

ضخامت پوست در بيني هاي عضروفي يا استخواني كمتر است ، پوست انعطاف پذير تر مي باشد، تغييرات بيشتري را مي تواند تحمل  كند و دست جراح براي ايجاد تغيير در بيني با تراش استخوان و غضروف بازتر است .

يك جراح مجرب به راحتي مي تواند تمام اشكالات بيني استخواني يا قضروفي را برطرف كند و شكل دلخواه را با توجه به خصوصيات ظاهري ساير اجزاي صورت به وجود آورد .

در واقع عمل بيني استخواني يكي از عمل هاي رايج بيني بوده و افراد اكثرا رضايت زيادي نسبت به عملي كه كرده اند دارند و بهترين جراح بيني در تهران هم در انجام اين كار مهارت زيادي دارند.

 

نحوه جراحي بيني  هاي گوشتي

در عمل بيني گوشتي مهمترين كار كاهش بافت از يك قسمت و افزودن بافت به قسمت ديگر است.

بافت افزودني معمولا از غضروف تيغه ي بيني مي باشد . در موارد خاص كه تيغه ي بيني غضروف نداشته باشد( مثلا  در اثر تصادف) ؛ از غضروف گوش ، بدون اينكه به ظاهر گوش صدمه اي وارد شود استفاده مي شود به آن جراحي بيني با گرافت گفته مي شود .

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۴:۰۶ توسط:netware موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :