ميزبان بلاگ

روش هايي براي سريعتر لاغر شدن

 انتظاراتتان از جراحي لاغري چيست؟

برخي بيماران به پزشك خود مي گويند كه دوست دارند پس از جراحي به سايز ۲ برسند و يا هيكلي شبيه به مربي بدنسازي شان داشته باشند.

اما اين انتظارات خيالي بوده و نشان مي دهد كه بيمار آمادگي لازم را براي انجام جراحي لاغري ندارد.

همچنين بيماراني كه نمي توانند دست از خوردن نوشابه يا كشيدن سيگار بردارند نيز جزء اين دسته بوده

و پرچم قرمزي هستند كه نشان مي دهد آنها نمي توانند كانديد خوبي براي جراحي لاغري باشند.

 

جراحي لاپاراسكوپي چيست؟ 

جراحي لاپاراسكوپي نوعي از جراحي است كه طي آن، يك لوله ي نازك و چراغ دار درون يك برش در شكم يا لگن زنان قرار داده مي شود تا بتوان اندام هاي شكمي را مشاهده كرد. لاپاراسكوپي براي يافتن مشكلاتي همچون كيست، چسبندگي، عفونت و فيبروئيدها (توده ها)ي رحمي، جراحي چاقي و … مورد استفاده قرار مي گيرد. قسمتي از بافت آن ناحيه به عنوان نمونه براي بيوپسي (بافت برداري) به وسيله ي لوله يا لاپاراسكوپ برداشته مي شود.

 

جراحي اسليو معده چيست؟

جراحي اسليو معده يكي از روش هاي عمل لاغري و درمان چاقي بيش از حد است كه در آن، شكل و اندازه ي معده از يك توپ فوتبال به يك موز تغيير مي يابد. عمل اسليو شامل حذف قسمت بالايي معده به نام فوندوس(Fundus) مي شود كه هورمون گرلين در آنجا توليد و ترشح مي گردد. اين هورمون، كنترل كننده ي اشتهاست و علامت گرسنگي را به مغز مي فرستد. اگرچه %۸۰-۷۵ ظرفيت معده طي جراحي اسليو حذف شده و فقط يك لوله ي باريك باقي مي ماند،اما قسمت اعظم ساختار آناتوميك طبيعي معده و اتصالات آن از جمله آنتروم(Antrum) و پيلور( Pylorus بخشي از معده كه آن را به دوازدهه وصل مي كند) همراه با تحريك عصب واگ حفظ مي شوند و در نتيجه، اختلالي در هضم و جذب غذا ايجاد نمي شود.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۰:۳۳ توسط:netware موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :