ميزبان بلاگ

عادت هاي مضر براي دندان

عادتهاي مضر براي دندان و اشتباهات روزمره اي كه دندان هاي شما را خراب مي كند كدامند؟

آيا شما به تازگي به درمان ارتودنسي رو آورده ايد؟

آيا نمي دانيد كدام خوراكي مورد علاقه خود را نبايد مصرف كنيد؟

در اين صورت بهتر است خوراكي هايي را كه ممكن است باعث شل شدن يا شكستن براكت ها و سيم قوس دار ارتودنسي شما مي شود را كنار بگذاريد.

در صورت به وجود آمدن اين موارد شما به اورژانس ارتودنسي نياز پيدا مي كنيد.

خوردن غذا هاي سفت مانند استيك هاي نيم پز و يا پيتزا هايي كه داراي نان سفتي هستند مي توانند باعث آسيب جدي به دستگاه ارتودنسي شما شوند.

گاز زدن ميوه هاي سفت مانند سيب آبدار و گوجه سبز هم براي دستگاه ارتودنسي شما مضر است.

خوردن آب نبات هاي سفت و تافي هاي چسبناك را نيز بايد از رژيم غذايي خود حذف كنيد.

البته  متخصص ارتودنسي در تهران  ابتداي درمان ليستي از غذا و مواد خوراكي كه شما بايد در حين ارتودنسي از خوردن آن اجتناب كنيد در اختيار شما مي گذارد و شما را از قيمت ارتودنسي مطلع ميسازد.

عادتهاي مضر براي دندان و خوراكي هايي كه با دستگاه ارتودنسي شما دشمن هستند

 

نان هاي تست و يا برشته سنتي و يا نان لواشي كه به صورت چند لايه درآورده ايد براي دستگاه ارتودنسي شما ضرر دارد.

انواع ساندويچ ها و انواع برگرها را هم تا زماني كه دستگاه ارتودنسي ثابت  يا دستگاه ارتودنسي متحرك  و يا حتي ارتودنسي نامرئي در دهان شما است بهتر است از رژيم غذايي خود حذف كنيد.

شيريني هاي سفت و يخ نيز از مواردي هستند كه بايد در حين درمان ارتودنسي از آنها اجتناب كنيد.

برخي ديگر ازاين خوراكي ها عبارتند از:

پاپ كورن : خوردن اين خوراكي در حين درمان ارتودنسي بسيار مضر است زيرا ذرت بو داده داراي غلافي است كه در زير دستگاه ارتودنسي شما گير مي كند.

آجيل : اغلب آجيل ها بسيار سفت هستند در صورت تمايل شما مي توانيد آنها را پودر كرده و مصرف كنيد.

سبزيجات خام : سبزيجات خامي مانند كلم و هويج را يا به صورت قطعات كوچك استفاده كنيد يا آنها را ابتدا بپزيد سپس مصرف كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۱:۲۲ توسط:netware موضوع:

مراقبت بعد از عمل بيني

جراحي بيني يك عمل زيبايي در صورت است كه معمولا براي بخشيدن زيبايي و تعادل به صورت فرد يا نوسازي بيني انجام مي شود. در طول جراحي بيني (رينوپلاستي)، غضروف و استخوان هاي بيني اصلاح مي شود. گاهي اوقات نيز براي بهبود نتيجه، از جراحي بيني همراه با گرافت استفاده مي شود. اگر به تازگي جراحي بيني انجام داده ايد يا قصد انجام آن را داريد، بايد مراقبت هاي بعد از جراحي بيني را جدي بگيريد. زيرا صرف نظر از نوع جراحي انجام شده، مراقبت هاي بعد از جراحي به اندازه ي خود جراحي بيني مهم است. چنانچه تا چند روز بعد از عمل به درستي از بيني خود مراقبت نكنيد، با عوارض ناخواسته اي مواجه خواهيد شد.

بعد از عمل زيبايي بيني انتظار چه چيزهايي را داشته باشيم؟

وقتي بعد از جراحي بيني به هوش مي آييد، حس مي كنيد كه بيني تان سنگين شده. اين سنگيني به دليل گچ روي آن و پانسمان داخل آن است. پانسمان داخلي (تامپون) خيلي زود برداشته مي شود زيرا حس ناراحتي به بيمار مي دهد و نفس كشيدن را سخت مي كند.

روي برش هاي ايجاد شده بخيه وجود خواهد داشت. پانسمان روي بيني با گاز استريل براي جلوگيري از چكه كردن خون به صورت و لباس ها انجام مي شود؛ زيرا بيني شما تا چند روز بعد از جراحي خونريزي خواهد داشت و امري طبيعي است. معمولا خونريزي بعد از يك الي دو روز متوقف مي شود. چنانچه خونريزي بعد از چند روز متوقف نگرد، اين يك نشانه ي غيرطبيعي است و بايد آن را با بهترين جراح بيني در تهران و يا دكتر خود در ميان بگذاريد.

 

يك يا دو روز بعد از جراحي با پزشك خود ملاقاتي خواهيد داشت و طي اين ويزيت، جراح بيني شما را تميز كرده و تامپون را بيرون مي كشد. احساس درد در صورت و سردرد، ، سرگيجه، كبودي و ورم دور چشم، پيشاني و لب ها از عوارض موقتي جراحي بيني بوده و كاملا طبيعي هستند. كبودي صورت بعد از چند روز از بين مي رود و بخيه ها و گچ بيني يك هفته بعد از جراحي توسط جراح برداشته مي شوند. برخي افراد بعد از برداشتن گچ بيني فعاليت هاي روزانه ي خود را از سر مي گيرند و برخي ديگر بنا بر صلاح ديد پزشك، بايد دو هفته صبر كنند. حال اگر شما عمل بيني گوشتي و يا عمل بيني استخواني انجام داده باشيد شايد روند درمانتان تغيير كند.

ورم بيني آهسته آهسته فروكش مي كند و آنچه كه اوايل در آينه مي بينيد، بيني واقعي و نهايي شما نيست. بيشتر پزشكان معتقدند كه ورم بيني بعد از يك سال به طور كامل مي خوابد. اما پس از آن هم شاهد تغييرات جزئي فرم بيني خود خواهيد بود. پس صبور باشيد و درمورد نتيجه ي عمل بيني خود عجولانه قضاوت نكنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۸:۳۲ توسط:netware موضوع:

دندان هاي پيچ خورده و درمان ارتودنسي

دندان پيچ خورده يا چرخيده مي توانند اثر بسيار واضحي بر روي زيبايي لبخند شما داشته باشند.

دندان پيچ خورده حتي اگر فقط يك تك دندان باشد كه در خارج از موقعيت خود پيچيده شده باشد مي تواند ساير دندان ها را ناهموار كند.

اين دندان ها علاوه بر كاهش زيبايي ظاهري  مي توانند تاثير زيادي بر عملكرد دهان نيز داشته باشند.

اگر چه در اغلب موارد دندان پيچ خورده تهديدي فوري براي سلامتي دهان ايجاد نمي كند اما مي تواند رعايت بهداشت دهان و دندان را دشوارتر كند.

براي داشتن يك لبخند زيبا ، دندان پيچ خورده خود  را اصلاح كنيد

درمان ارتودنسي براي اصلاح دندان پيچ خورده از بريس كمك مي گيرد.

اين وسيله تشكيل شده است از مجموعه اي از براكت ها و سيم هاي قوس دار.

بهترين متخصص ارتودنسي  با استفاده از بريس مي تواند نيرو هايي به دندان هاي شما اعمال كند كه به تدريج آنها را به موقعيت بهتر هدايت كند.

با بهتر شدن عملكرد دندان ها و جا گيري آنها در محل مناسب ظاهر لبخند شما نيز تقويت مي شود.

با كمك گرفتن از درمان ارتودنسي هر گونه مسائل مربوط به بايت حل شده و مراقبت از دهان و دندان بسيار آسانتر مي شود.

قيمت ارتودنسي را بايد بعد معاينه از دكتر خود بپرسيد . شما ابتدا بايد ارتودنسي ثابت را تجربه كنيد تا پس از مرتب شدن بتوانيد از ارتودنسي نامرئي استفاده كنيد. شما براي كودكان خود ارتودنسي كودكان را انجام دهيد تا در سنين بالاتر با چهره اي زيبا وارد جامعه شوند. اين كار عوارض ارتودنسي را در بر ندارد تا قتي بيمار با دكتر خود همكاري داشته باشد.

علل مختلف دندان هاي چرخيده

از آنجايي كه دندان هاي پيچيده اغلب با ژنتيك و سابقه خانوادگي ارتباط مستقيم دارند.

اما دلايل ديگري نيزبراي بوجود آمدن اين ناهماهنگي ها وجود دارد.

در واقع دلايل مختلفي وجود دارد  كه مي توان گفت كه چرا يك دندان ممكن است پيچ بخورد و يا بچرخد.

آنها به شرح زير هستند:

 • ژنتيك و تاريخچه خانوادگي
 • مكيدن انگشت شست در كودكي
 • استفاده مداوم كودك از يك بطري
 • ازدست رفتن پيش از موعد دندان شيري
 • آسيب هاي وارد ه بر دهان و دندان
 • دندان قروچه و سايش شبانه ي دندان
 • ترميم هاي نا قص دندان
 • اثرات پيشرفته بيماري صمغ

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۲۱ توسط:netware موضوع:

تاثير ارتودنسي در روحيه كودكان

امروزه دلايل زيادي براي انجام ارتودنسي كودكان وجود دارد كه همه آن ها با نكات مثبت و قابل دركي ثابت شده اند و ميتوان از آنها ياد كرد.

ارتودنسي در سنين پايين باعث ميشود علاوه بر اينكه كودك زيبايي دندان هاي خود را زود تر بدست بياورد راحتي و زيبايي را هم در اختيار داشته باشد.

هنگامي كه ما در سنين كودكي ارتودنسي را براي فرزندان خود انجام ميدهيم خيالمان راحت است كه فرزندمان در سنين بالا تر ديگر با نگراني و كاهش اعتماد به نفس مواجه نميشود و دندان هاي زيباي خود را دارد.

خيلي از پدر و مادر ها از خود ميپرسند كه هزينه ارتودنسي چقدر است ، بايد بگويم اين كار مستلزم اين است كه شما فرزند شما پيش دكتر ابتدا معاينه شود و سپس دكتر ارتودنسي در تهران تصميم ميگريد و هزينه را به شما اعلام ميكند.

يكي از روش هاي ارتودنسي كه براي كودكان پيشنهاد نميشود ارتودنسي متحرك است زيرا اين روش نيازمند همكاري بيمار با دكتر است و به دليل اينكه كودكان از فعاليت هاي زيادي در سنين پايين برخوردار هستند شايد نتيجه خوبي ندهد و دچار عوارض ارتودنسي شود.

ارتودنسي در كودكان علاوه بر افزايش اعتماد به نفس با توجه به ايجاد زيبايي، داراي مزاياي بسياري است.

در اوايل درمان سلامت كوتاه مدت و بلند مدت نمودار مي شود.

سپس كودك شما قادر خواهد بود كه با استفاده از بريس  برخي عادات نامناسب خود را كناربگذارد.

عاداتي مانند:

 • مكيدن انگشت شست
 • جلوگيري از سايش بيشتر يا آسيب به دندان ها
 • حركت دندان ها و فك ها به موقعيت مطلوب و از پيش تعيين شده
 • كمتر شدن احتمال جراحي در آينده به وسيله مداخلات اوليه در الگوهاي ناسازگاري و ناهماهنگي رشد
 • افزايش تاثير نتايج نهايي درمان و ثبات آنها
 • بهبود سهولت در تنفس
 • برطرف شدن موانع گفتار
 • آسانتر شدن رعايت بهداشت دهان و دندان
 • كمتر شدن شرايط ايجاد پوسيدگي ، بيماري هاي لثه و بيماري هاي قلبي
 • جلوگيري از سايش در دندان ها از طريق تصحيح Crossbites overbites  subbites
 • جويدن مناسب غذا و جذب مواد مغذي و به دنبال آن كاهش مشكلات گوارشي

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۹:۲۳ توسط:netware موضوع:

تفاوت عمل بيني با ساير عمل هاي بيني

معمولا زماني كه يك فرد اعلام مي كند بيني اش را عمل كرده، همه ي تصورات به سمت عمل زيبايي بيني مي رود. اما اين تصور هميشه درست نيست و دليل آن را در اين پست عنوان مي كنيم. منظور از عمل بيني ممكن است عمل زيبايي بيني و يا جراحي عملكردي بيني باشد. تفاوت ميان عمل بيني و رينوپلاستي (جراحي زيبايي بيني) را در اينجا بررسي مي كنيم. شما ميتوانيد اين عمل را پيش بهترين دكتر جراح بيني در تهران انجام دهيد تا نتيجه خوبي از اين عمل بگيريد.

رينوپلاستي چيست؟

رينوپلاستي همان عمل زيبايي بيني است كه طي آن، اندازه، شكل و تقارن تمامي قسمت هاي بيني اعم از پره ها، نوك و پل تغيير پيدا كرده و بيني ظاهر متعادل تري به خود مي گيرد. رينوپلاستي را مي توان به دو روش باز يا بسته انجام داد كه انتخاب هر روش بر عهده ي پزشك و بر اساس شرايط بيني بيمار صورت مي پذيرد. در ابتداي عمل زيبايي بيني به روش باز يك شكاف بر روي فضاي بين دو سوراخ ايجاد مي شود. اين شكاف در بسيار كوچك است و بعد از گذشت دوران نقاهت به يك خط بسيار كم رنگ تبديل مي شود كه اصلا جلب توجه نمي كند. عمل زيبايي بيني به روش بسته به هيچ شكاف خارجي منجر نمي شود اما نمي توان آن را بر روي تمامي بيماران انجام داد. از آنجايي كه نقص ظاهري بيني در هر بيمار متفاوت است، روش عمل بيني نيز به طور منحصر به فرد و با توجه به آناتومي بيني توسط جراح بيني انتخاب مي شود. در عمل زيبايي بيني برخي بيماران، ممكن است از گرافت غضروف كمك گرفته شود.

اگر هر يك از مشكلات زير در بيني تان شما را اذيت مي كند، رينوپلاستي يا عمل زيبايي بيني مي تواند حلال مشكل شما بوده و نگراني هايتان را برطرف كند. اگر بيني شما استخواني يا گوشتس است ميتوانيد يكي از عمل بيني استخواني يا گوشتي را نيز انجام دهيد.

فرورفتگي يا قوز بيني

 

راديكس (radix) قسمت استخواني بالاي بيني است. راديكس و غضروف زير آن ممكن است بزرگ باشند كه باعث پديد آمدن قوز بيني مي شود. اگر راديكس فرورفته باشد، فرورفتگي پل بيني را ايجاد مي كند. با عمل قوز بيني مي توان قسمت هاي اضافي را از بين برد. ممكن است جراح با اضافه كردن تكه اي از غضروف ساير قسمت هاي بيني بيمار، قسمت فرورفته بيني را پر و پل بيني را صاف كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۵:۳۲ توسط:netware موضوع:

ارتباط ارتودنسي با ارتوپدي دنداني

ارتوپدي دنداني از طريق استفاده از وسايل ارتوپدي براي فك و چهره به كمك درمان ارتودنسي آمده است.

شما قبلا مي دانستيد كه دكترارتودنسي به چه معنا است اما درباره تخصص در ارتوپدي دنداني چطور؟

تخصص در ارتوپدي دنداني  – فاسيال ، تمايز ويژه اي است كه ارتودنتيست ها بدست مي آورند.

يك دكتر ارتودنسي خوب پس از اتمام دندانپزشكي عمومي و گذراندن دوره دو تا سه ساله ارتودنسي توانسته است دانش خوبي در ارتوپدي دنداني بدست بياورد.

ارتوپدي دنداني و فاسيال ، روند طبيعي ايجاد رشد و ساختار استخوان بيمار و تعمير هر گونه عدم تعادل چهره و فك را به عهده دارد.

اين فرآيند اغلب شامل درمان دو مرحله اي مي شود و معمولا زماني شروع مي شود كه بيمار حدود ۷ يا ۸ سال سن داشته باشد.

كمبود استخوان در فك

اگر جمعيت دنداني شما زياد باشد ممكن است ساختار استخواني فك تان نا كافي  باشد.  شما ميتوانيد با انجام ارتودنسي كودكان براي فرزند دلبندتان زيبايي دندان ها را براي او به ارمغان بياوريد اما قبل از انجام كار از عوارض ارتودنسي با خبر شويد.

از آنجايي كه درمان ارتودنسي متمركز بر ترميم دندان است و براي اينكه نتيجه نهايي عالي باشد ، تلاش مي كند تا  با بهره گيري از ارتوپدي دنداني مشكلات و اختلالات دهان و دندان را بر طرف كند.

اكثر متخصصان ارتودنسي نيز در ارتوپدي دندانپزشكي تخصص دارند.

آنها با استفاده از پيشرفت هاي اخيري كه در ارتوپدي دنداني به وجود آمده است توانسته اند نتايج درخشاني را در اين رشته بدست بياورند. معمولا قيمت ارتودنسي اول درمان مشخص ميشود و ميتوانيد آن را بصورت اقساطي هم پرداخت كنيد.

علت شلوغي دندان ها در فك چيست؟

 

اگر دندان هاي شما در مقايسه با اندازه فك بيش از حد بزرگ باشند قادر نخواهند بود كه در فضاي موجود قرار بگيرند.

اين وضعيت مانند رنگ چشم يا رنگ پوست به طور كلي ارثي است.

يكي ديگر از دلايل مهم مي تواند زودتر يا دير تر از دست رفتن دندان هاي اوليه باشد كه مي تواند منجر به جوانه زدن نامناسب دندان هاي دائمي شود.

درصورتي كه  دندان كودك شما پيش از موعد از دست رفته باشد و دندان هاي ديگر تمايل به حركت در اطراف فضاي خالي پيدا كنند.

در چنين مواردي فضا نگهدار يك راه حل مناسب براي نگه داشتن دندان هاي مجاور هستند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۹:۰۹ توسط:netware موضوع:

كوچكي فك پايين من به چه علت است؟

كوچكي فك پايين يك فرآيند منحصر به فرد است.

زماني بود كه اغلب مردم در مورد چگونگي رشد چهره چيز زيادي نمي دانستند.

زماني بود كه اغلب مردم  از اهميت راه هوايي اطلاعات چنداني نداشتند.

زماني بود كه اغلب مردم از چگونگي جذابيت چهر ه ها آگاهي چنداني نداشتند.

آنها زماني كه به دليل كوچكي فك پايين به درمان ارتودنسي دندان مراجعه مي كردند نمي دانستند كه چگونه بايد درمان شوند.

بهترين دكتر ارتودنسي در تهران  براي درمان آنها دندان هاي كج و روي هم افتاده را از دهانشان خارج مي كرد. شما ميتوانيد روش ارتودنسي نامرئي و يا ارتودنسي متحرك را استفاده كنيد و براي تعرفه ارتودنسي از دكتر خود سوال بپرسيد تا بهترين روش و مناسب ترين كار را بتواند براي شما انجام دهد.

تحولات جديد در درمان ارتودنسي

امروزه تحولات جديدي كه در مورد نحوه درمان ارتودنسي دندان بوجود آمده است باعث شده كه ديدگاه هاي جديدي در مردم بوجود بيايد.

اگرچه اين تحولات به آرامي در اين درمان راه پيدا كرده است اما مطمئنا اين ايده ها در تصميم گيري افراد براي ارتودنسي تاثير داشته است.

اين انتظارات جديد در مورد مرتب كردن دندان ها كمتر به نظر مي رسد.

اين در حالي است كه امروزه اغلب مردم به سمت دستكاري چهره خود رو آورده اند.

 انتظارات مردم از درمان ارتودنسي

در چند سال گذشته اغلب مردم تنها به درست كردن دندان هايشان اكتفا مي كردند.

اما انتظارات اجتماعي در حال افزايش است.

امروزه انتظارات مردم از يك متخصص ارتودنسي خيلي بيشتر از چگونگي درست كردن دندان هاي جلو است.

آنها مي خواهند فك ها و دندان هايشان با ساير اجزاي صورتشان تناسب داشته باشد.

هدف همه افرادي كه به درمان ارتودنسي رو مي آورند لبخند زيبا درتناسب با ساير اجزاي صورتشان است.

اما حفظ تناسب چهره افراد تنها با موارد زير امكان پذير است.

اين موارد عبارتند از:

 • دندان هاي منظم و رديف
 • تقارن و تناسب چهره
 • ارزيابي سلامت مفصل فك
 • نداشتن دندان قروچه شبانه

كوچكي فك پايين يا IMDO  چيست؟

كوچكي فك پايين را مي توان با جراحي برطرف كرد.

جراحي IMDO به طور خاص براي درمان نوجوانان با فك كوچك طراحي شده است.

اين جراحي فلسفه هاي گسترده تر را براي درمان ايده آل كوچكي فك پايين توصيف مي كند.

در اين افراد به نظر مي رسد كه قوس بالايي دندان ها براي قوس پاييني آنها بيش از حد بزرگ است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۰۵ توسط:netware موضوع:

مسير حركت دندان هاي ارتودنسي شده

۱۲حركت دندان ها در ارتودنسي چگونه است ؟

آيا اين موضوع براي شما سوال برانگيز است؟

آيا مي دانستيد كه دندان هاي شما  به طور دائم در حال حركت هستند؟

روند توليد حركت در دندان ها  در بدن يك روند كاملا شگفت انگيز و پيچيده است.

هنگامي كه نيروهايي از طريق ارتودنسي به دندان ها اعمال مي شود بسياري از بافت ها ي مختلف سلول ، در استخوان و بافتهاي اطراف ريشه به صورت القايي عمل مي كنند.

سپس باعث حركت دندان ها در ارتودنسي مي شوند.

سلول هايي به نام استئوبلاست و استئوكلاست در بدن وجود دارند كه كار آنها حذف كردن و اضافه كردن استخوان است.

توليد فشاري كه  دكتر ارتودنسي در تهران از طريق كشيدن ريشه دندان به وسيله بريس بوجود مي آورد مي تواند باعث بازسازي استخوان و جنبش دندان شود. ارتودنسي كودكان ميتواند به شما كمك كند سريع تر فرزندتان دندان هايش مرتب شود اما شما بايد تعرفه ارتودنسي را از متخصص ارتودنسي خود بپرسيد و بدانيد كه آيا ميشود از طريق ارتودنسي نامرئي اين كا را انجام داد يا خير.

در ناحيه اي كه به دندان فشار وارد مي آيد ( در مسير حركت و جلوي دندان ) حركت دندان ها با حل شدن استخوان صورت مي گيرد.

سپس در ناحيه ديگر و در محل كشش ( پشت دندان ) استخوان جديد توليد مي شود.

 سرعت بيش از حد حركت دندان ها در ارتودنسي مشكل آفرين است

اگر سرعت حركت دندان شما بيش از حد باشد ممكن است دندان در معرض خطر از دست دادن قرار بگيرد.

هنگامي كه دندان ها در مسير حركت قرار مي گيرند به زماني نزديك به ۷۲ ساعت نياز دارند تا استخوان در آغاز راه  حركت خود شكسته شود.

سپس ۹۰ روز طول مي كشد تا دندان بتواند موقعيت جديد اطراف  خود را بازسازي كند.

مرحله بعدي ثبات موقعيت جديد دندان ها است كه براي ايجاد آن به حدود ۱۰ ماه زمان احتياج داريم.

بنابراين مي توان گفت حركت دندان ها در ارتودنسي نبايد با سرعت غير متعارف و حساب نشده صورت بگيرد.

پوشانندگي ريشه  دندان و استخوان فك  از همين بافت نرم ليگامان پريودنتال در اطراف دندان است كه توانسته است اطراف دندان را مهر و موم كند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۱:۰۵ توسط:netware موضوع:

اصلاح فك و دندان ها

مشكلات فك نيازمند درمان هاي گوناگوني است.

هنگامي كه دندان هاي فك بالا و فك پايين به راحتي با هم جفت نمي شوند .

ارتودنتيست ها قادرند براي برطرف كردن اين عارضه طيف وسيعي از گزينه هاي درماني را ارائه دهند.

به طور معمول يك متخصص ارتودنسي در تهران براي اصلاح مشكلات فك به يك سال زمان نياز دارد. شما ارتودنسي كودكان و اصلاح را هرچه زودتر انجام دهيد نتيجه بهتري خواهيد گرفت. درمان اصلاح فك به روش ارتودنسي نامرئي امكان پذير نيست و هزينه ارتودنسي زيادي را نيز اين روش نسبت به ساير به همراه دارد

درد فك

درد فك و صورت يك مشكل رايج است كه مليون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثير قرار مي دهد.

هنگامي كه شما براي تشخيص و درمان اقدام مي كنيد ، معلوم مي شود كه بسياري از مشكلات فك ناشي از عدم رعايت بهداشت دهان و دندان است.

همانطور كه بسياري از علل بالقوه در مورد درد فك وجود دارد ، بنابراين تشخيص صحيح بسيار حياتي است.

پزشكان نياز به شناسايي علت دقيق دارند تا بهترين دوره درمان و تسكين درد را فراهم كنند.

علت درد فك

علل مختلفي براي درد فك وجود دارد.

اين موارد مي تواند گزينه هاي زير باشد:

 • آسيب جسمي يا تروما
 • مشكلات عصبي
 • مشكلات رگهاي خوني

بيشترين علت گزارش شده از درد فك اختلالات مفصل است.

اين وضعيت در ۱۲ درصد از افراد وجود دارد و بيماران دچار  (TMJ)  يا  اختلال مفصل گيجگاهي فكي را تحت تاثير قرار مي دهد.

بسته به شدت مشكلات معمولا به طور تقريبي ۵ درصد افراد مبتلا در صدد درمان پزشكي هستند.

اغلب زنان در سن بلوغ  تحت تاثير قرار مي گيرند.

علل شناخته شده ي درد فك و صورت كدامند؟

برخي علل شناخته شده ممكن است در دوره هاي استرس عاطفي و يا خم كردن و باز كردن بيش از حد دهان در اثر دندانقروچه شبانه اتفاق بيفتد.

علل شناخته شده درد فك و يا درد دهان و صورت عبارتند از:

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۰:۵۹ توسط:netware موضوع:

درمان لبخند لثه اي

لبخند لثه اي زماني است كه شما لبخند مي زنيد و بافت لثه شما نمايان مي شود.

اغلب بيماران از داشتن اين نوع لبخند ناراحت هستند.

آنها مي گويند اين باعث مي شود كه احساس خوبي نداشته باشند يا لبخند شان كمتر جذاب باشد.

ما خبر خوبي براي اين افراد داريم.

لبخند لثه اي در بيشتر موارد قابل درمان است.

يك دكتر ارتودنسي در ابتدا منبع اينكه چه چيزي سبب نمايش لبخند لثه اي شده است را پيدا مي كند.

پس از اينكه منبع اين عارضه كشف شد درمان ارتودنسي دندان آغاز مي شود.

شما ميتونيد با در نظر گرفتن عوارض ارتودنسي و هزينه ارتودنسي اين كار را به راحتي و بدون دردسر انجام دهيد

اگر شما در سنين پايين و خردسالي ارتودنسي كودكان خود را انجام دهيد در آينده فرزندتان دچار

لبخند زشت چيست؟

شايد شما تعجب كنيد اگر بشنويد كه هيچ تعريفي براي زشتي يا زيبايي چيزي وجود ندارد ، اين عمدتا مربوط به ادراك شما است.

در حقيقت مطالعاتي كه در اين زمينه صورت گرفته است نظر عموم جامعه را در اين باره مشخص مي كند.

اين گزارشات نشان مي دهد كه مردم چه چيزي را نشانگر لبخند لثه اي مي دانند.

در اغلب موارد افراد لبخندي را كه يك يا دو ميليمتر از لثه را نشان مي دهد زيبا مي دانند و بيشتر از آن را لبخند لثه اي مي خوانند.

نظرات مردم در اين باره گاهي شگفت آور است.

زيرا در نظر مردم لبخندي را كه لثه ها را تا حدود ۳ ميليمتر يا بيشتر نشان دهد ، لبخند زشتي است!!!

 

لبخند لثه اي در مردان بيشتر است يا زنان؟

جالب است كه بدانيد اين وضعيت در زنان بيشتر از مردان است.

بعضي از كارشناسان مي گويند ، حدود ۱۴ درصد از زنان و ۷ درصد از مردان داراي لبخند لثه اي هستند.

چه چيزي باعث ايجاد لبخند لثه اي مي شود؟

تعداد زيادي از دلايل وجود دارد.

اما رايج ترين آنها عبارتند از:

 • دندان هاي كوتاه
 • باريك بودن لب بالا
 • لثه هاي بزرگ كه به عنوان لثه هيپرتروفيك شناخته مي شوند
 • رشد بيش از حد فك بالا

شايد شما تصور كنيد كه همه چيز را درمورد نسبت و موقعيت و زماني كه لبخند نازيبا به وجود مي آيد را مي توان درست كرد.

شايد علت مربوط به موارد زير باشد:

 • دندان ها
 • فك ها
 • لب ها
 • لثه ها

اگر چه مولفه هاي بالا موارد كليدي هستند ، اما در اكثر موارد وضعيت لبخند لثه اي ژنتيكي است.

بنابراين هيچ كاري نمي توان براي پيشگيري از آن انجام داد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۱:۲۲ توسط:netware موضوع: